Pneu Peterka

Celková cena:0,-
0 položek Zobrazit košík
Hankook

Nové technologie

Několik výrobců již vyvinulo takové pneumatiky, které umožní pokračovat v jízdě i po ztrátě tlaku. K tomu jsou dva různé přístupy: 1. zesílená bočnice, kterou používají Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear a Pirelli 2. PAX systém vyvinutý firmou Michelin. Všechny tyto technologie musí být ve spolupráci se systémy, monitorující tlak v pneumatikách.

1)   Systém zesílené bočnice: takové pneumatiky je možné montovat na jakýkoliv ráfek a bočnice je natolik silná, že může nést váhu Vašeho vozu. Jsou vyráběny z nové směsi, která brání deformaci ohybem. RunFlat pneumatiky poskytnou i při úplné ztrátě tlaku dostatečnou ovladatelnost, brždění, akcelerace i chování vozu zůstanou nezměněné. Pneumatiky s takovou technologií mají u různých výrobců různá označení.

2)   PAX systém od Michelinu brání poškození okrajů pneumatiky i při ztrátě tlaku.

 

Proč plnit své pneumatiky dusíkem místo vzduchu? Výhody jsou následující:

Ø       Větší pohodlí při jízdě

Ø       Zvýšená bezpečnost

Ø       Snížená spotřeba paliva

Ø       Prodloužená životnost

Dusík se již delší dobu používá jako plnění pneumatik u letadel, závodních vozů a těžkých těžebních a stavebních strojů. Je užíván z bezpečnostních důvodů a aby zajistil pneumatice za všech okolností stále stejný tlak. Stlačený vzuch samozřejmě obsahuje jak kyslík (21%), tak dusík (78%). Samotná pneumatika je však jako membrána, skrz kterou proniká kyslík třikrát rychleji než dusík. Výsledek je takový, že kyslík uniká skrz stěnu pneumatiky a podhuštění znamená vyšší opotřebení související se sníženým bezpečím a pohodlím a také vyšší spotřebu paliva.MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
ZASÍLÁNÍ NOVINEK EMAILEM
NAPIŠTE NÁM
PLATEBNÍ METODY

PARTNEŘI

Hankook


Pneu Peterka nabízí levné pneumatiky, protektory, pneu, plechové disky značek Bridgestone,Firestone,Dayton,Firstop, Michelin, Kleber, Pirelli, Goodyear, Dunlop, Fulda, Nokian,Maxxis,Hankook, Toyo,Heidenau a další. Nabízíme osobní pneumatiky, van pneumatiky, off road pneumatiky a moto pneu.